Doskonały w pielęgnacji Stomii.

Badania i rozwój

Firma Salts Healthcare stale przeprowadza ocenę własnych produktów oraz stosowanych metod produkcyjnych. Testy jakościowe naszych produktów stanowią cenne źródło informacji na temat stosowanych przez nas materiałów pozwalając jednocześnie na opracowywanie coraz bardziej nowoczesnych substancji klejących stosowanych w naszych produktach stomijnych. Przywiązujemy szczególną wagę do stosowania wyłącznie wysokiej klasy surowców, o wysokiej biokompatybilności by zapewnić użytkownikom naszego sprzętu doskonałą ochronę i pielęgnację skóry.

Akredytacja The British Skin Foundation

Integralność skóry jest niezbędna do normalnego korzystania z produktów stomijnych. Firma Salts Healthcare jest pierwszą i jedyną firmą, który otrzymała pozytywną opinię The British Skin Foundation za swoje badania nad hydrokoloidami.

To znaczące osiągnięcie potwierdza, że firma Salts Healthcare jest liderem w branży produktów przyjaznych dla skóry.

Nowe technologie – Uniwersytet w Aston

We współpracy z Uniwersytetem w Aston firma Salts Healhcare opracowała wyjątkowy skład Peri-Prep® dla skóry wrażliwej.  Środek ten o pH neutralnym dla skóry, nie powoduje pieczenia, pozostawiając na skórze ochronny film, zapobiegający podciekaniu. Skład  Peri-Prep® dla skóry wrażliwej zawiera etylenowany pentaerytrytol (polimer gwiaździsty), który dzięki swojej elastyczności zapewnia lepsze przylegania płytki stomijnej. Peri-Prep® dla skóry wrażliwej jest jedynym tego typu preparatem na rynku. Otrzymuje się go w oparciu o wodne roztwory co sprawia, że jest on najbardziej przyjaznym dla skóry produktem ze swojej grupy.

Akredytacja Skin Health AllianceSkin_Health_Logo_DA P.368

Mamy przyjemność ogłosić, że pełen asortyment naszych produktów stomijnych jako pierwszy otrzymał oficjalne potwierdzenie właściwości przyjaznych dla skóry: akredytację dermatologiczną towarzystwa Skin Health Alliance. Towarzystwo Skin Health Alliance (SHA) to niezależna organizacja o charakterze niezarobkowym, współpracująca z międzynarodowymi dermatologami, badaczami, naukowcami i przedstawicielami branży w celu promowania zdrowej skóry. SHA przeprowadza oceny akredytacyjne spółek, usługodawców i organizacji branżowych pragnących zapewnić oficjalne potwierdzenie prowadzonych badań produktowych. Znak „Produkt posiada akredytację dermatologiczną” towarzystwa Skin Health Alliance to niezależnie poświadczenie, że produkt spełnia standardowe wymagania dotyczące bezpieczeństwa dla skóry, przy czym odnośne wymagania nie są ustalane przez producenta lub instytucje branżowe, lecz przez czołowych dermatologów i naukowców w dziedzinie zdrowia i chorób skóry. Znak ten daje użytkownikom pewność i gwarancję, że producent poważnie podchodzi do prowadzonych badań naukowych i klinicznych oraz traktuje promowanie zdrowej skóry jako niezwykle istotną działalność. Znak „Produkt posiada akredytację dermatologiczną” oznacza, że opatrzony nim produkt został przebadany zgodnie z restrykcyjnymi kryteriami towarzystwa SHA, a w związku z tym jest bezpieczny dla skóry zgodnie z wynikami solidnych i wiarygodnych badań.

Różnica pomiędzy oznakowaniem „Produkt przebadany dermatologicznie” i „Produkt posiada akredytację dermatologiczną”

Nikt oprócz producenta nie wie dokładnie, do czego odnosi się oznakowanie „Produkt przebadany dermatologicznie”. Znak „Produkt posiada akredytację dermatologiczną” towarzystwa Skin Health Alliance to niezależnie poświadczenie, że produkt spełnia standardowe wymagania dotyczące bezpieczeństwa dla skóry, przy czym odnośne wymagania nie są ustalane przez producenta lub instytucje branżowe, lecz przez czołowych dermatologów i naukowców w dziedzinie zdrowia i chorób skóry.

Korzyści dla Ciebie – użytkownika produktu:

  • Znak towarzystwa SHA daje pewność, że produkt jest bezpieczny dla skóry, jeżeli jest prawidłowo stosowany.
  • Solidne i wiarygodne badania produktu.
  • Produkt spełnia normy międzynarodowe.
  • Produkt nie jest szkodliwy dla środowiska na żadnym etapie jego rozwoju, produkcji lub utylizacji.
  • Stowarzyszenie Skin Health Alliance (SHA) wspomaga finansowo leczenie milionów pacjentów na całym świecie.

Przyjazne dla skóry hydrokoloidy Salts Healthcare

Wszystkie hydrokoloidy (kleje) oferowane przez Salts Healthcare są akredytowane w ramach nowej marki. Oferujemy dwie kategorie przyjaznych dla skóry produktów dla wszystkich rodzajów stomii, zarówno 1-częściowy, jak i 2- częściowy.

Produkty innych marek ze znakiem akredytacji dermatologicznej towarzystwa SHA.

Prawdopodobnie wszyscy znają wiele produktów opatrzonych znakiem akredytacji dermatologicznej towarzystwa SHA. Przy kolejnych zakupach prosimy zwrócić uwagę, czy poniższe produkty są opatrzone znakiem akredytacji towarzystwa SHA: Bio-Oil:

  • Żyletki Gillette Fusion Pro-Glide Razor
  • Szampony i odżywki z serii Head&Shoulders
  • Produkty do makijażu marki Olay Total Effects
  • Nawilżający płyn do dezynfekcji rąk Quash
  • Żyletki Gillette Venus Razor

Znaczenie zdrowej skóry

Nasza skóra to nasze najważniejsze ubranie. Zdrowa skóra odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu dobrego ogólnego stanu zdrowia. Skóra stanowi barierę, która chroni organizm przed niekorzystnym oddziaływaniem środowiska zewnętrznego, oraz bierze udział w regulacji temperatury ciała.

Przy prawidłowo funkcjonującej skórze nawet nie odczuwamy jej obecności. Czasami jednak mogą wystąpić nieprawidłowości. Obecnie znanych jest ponad 2000 chorób skóry. Wiele z nich stanowi powszechnie występujące schorzenia, niektóre mogą zagrażać życiu lub mieć istotny niekorzystny wpływ na życie pacjentów i ich rodzin. Do chorób skóry należą trądzik, egzema, łysienie, bielactwo nabyte, znamiona oraz schorzenia związane ze stanem skóry. Każdego dnia dermatolodzy na całym świecie podejmują działania mające na celu niesienie pomocy osobom cierpiącym na choroby skóry. Badacze i naukowcy specjalizujący się w dziedzinie chorób skóry podejmują próby odkrycia sekretów zdrowej skóry w celu opracowania bardziej skutecznych metod leczenia i zapobiegania chorobom skóry. Stowarzyszenie Skin Health Alliance (SHA) wspomaga finansowo leczenie milionów pacjentów na całym świecie.